Před focením

Přemýšlíte o možnosti oslovit profesionálního fotografa, ale stále nemáte ve spoustě věcí jasno? Je dobré si vše v klidu promyslet ještě před focením. Snad Vám těchto pár řádků pomůže objasnit, jakým směrem se právě Vy máte dát. 

Co vlastně od focení očekávám?

 • chci čisté fotky, nic rušivého, nevadí mi studiová světla => chci ateliér
 • nebo mám raději přirozenost, pohyb, různorodost, někdy i překvapení => chci exteriér (přírodu)
 • čekám miminko a chci jeho fotky hned po narození => chci newborn
 • mám doma slečnu/chlapce, kteří už dokáží s fotografem spolupracovat (obvykle 5 let a výš) a líbí se mi ateliérové fotky => chci speciální portrét
 • nebo mám skoro roční “miminko” a nutně potřebuji focení s dortem, pokud možno nějaké téma => chci cakesmash

 

Tak už víte, co chcete? Pojďte se tedy ještě podívat, jak to bude celé probíhat.

Od začátku až do konce…

 1. Rozmyslím si, jaký styl fotek se mi nejvíce líbí.
 2. Kontaktuji fotografa, který tento styl nabízí.
 3. Domluvím si termín, který bude prvně brát ohledy na denní režim dítěte (spánek poo, dobrá nálada dopoledne, atd.).
 4. Fotograf mi napíše informace k průběhu focení. Není na škodu si sdělit vzájemné očekávání, barvy, které preferuji, fotky, které mne oslovily.
 5. Přijdu na domluvené focení. Fotograf se bude věnovat plně jen nám, potřeby dítěte jsou vždy na prvním místě. Tempo se tedy vždy řídí hlavně mým dítětem. 
 6. Po focení odjíždím zničen/a domů a čekám během dvou až tří dnů vlastní galerii s náhledy fotografií. 
 7. Pozor, zde následuje změna. Za zakázku zaplatím namístě nebo následně na fakturu. Snažím se zrychlit dodání Vašich fotografií 😉
 8. Vybrat z fotek svého dítěte je strašně těžké (vždyť je krásné všude), ale zvládnu to a posílám čísla k úpravě a tisku fotografce.
 9. Do cca dvou týdnů dostanu své fotografie elektronicky. Vytištěné budou o trochu později. Ty si mohu vyzvednout po zprávě o zabalení balíčku, nebo si je nechám poslat poštou.

 

Už máte ve všem jasno? Výborně! Pokud jste v bodě 1 a 2 pomysleli právě na mojí práci a moje fotografie, věřte, že ten zbytek je u mne standardem. Budu tedy moc ráda, když mi dovolíte vyfotit Vaše vzpomínky na to nejvzácnější, co v životě máme, děti. Kontaktovat mne můžete pomocí formuláře, mailu, nebo telefonicky. 

 

Potřebujete poradit, nebo se rovnou objednat? Napište mi.